Dzisiejsza propozycja – trochę optyki 😉

Do zabawy potrzebujemy jedynie szklanej, przezroczystej miski z wodą i hyrożelowe kulki (dostępne w marketach budowlanych, w sklepach ogrodniczych i przez internet).
Oczywiście kulki powinny być bezbarwne! I to może stanowić maleńkie wyzwanie, ponieważ takie kuleczki mają, oprócz podlewającego, zastosowanie dekoracyjne i zazwyczaj są kolorowe. Wystarczy jednak trochę „pokopać” wśród kuleczek w sklepie i na pewno uda nam się znaleźć takie bezbarwne 😉 Ja swoje kupiłam w OBI, ale myślę, że w innych też będą.

Takie kuleczki musimy przed zabawą odpowiednio przygotować – moczyć w wodzie kilka godzin. Najlepiej dzień wcześniej zalać i zostawić na noc.
Przed przystąpieniem do zabawy wrzucamy kuleczki do miski i zalewamy, tak żeby zniknęły pod wodą. I na tym polega cała sztuczka! Miska wydaje się być wypełniona samą wodą! Stawiamy miskę przed dzieckiem i proponujemy, żeby rączką sprawdziło czy faktycznie to sama woda 😉 Już po chwili na małej buźce rysuje się ogromne zdziwienie! 😀
Kuleczki możemy łowić różnymi sprzętami kuchennymi i z powrotem zanurzać i tak w kółko. Po wrzuceniu do wody kuleczki znowu „znikają”.

Jest to prosty trik oparty na zjawiskach optycznych, a zabawy co nie miara! Polecam!